Nutikas peni

Kevadkoerus 2015 seikluskutse print

Seiklusvõistlus koerale ja inimesele

AEG JA KOHT

  • pühapäeval, 17.05.2015
  • algus kell 11.00, kohal palume olla hiljemalt pool tundi enne oma stardiaega
  • Seikluskeskus asub Saustinõmmel

SEIKLUST TOETAB

Royal Canin

SEIKLUSE KIRJELDUS

Stardihetkel antakse koerajuhile kaart ja juhised raja läbimiseks. Rajal olevad kontrollpunktid tuleb läbida koos koeraga õiges järjekorras. Kontrollpunktides võivad olla lisaülesanded, mille õiget sooritamist hindab kohtunik. Iga läbimata kontrollpunkti või sooritamata lisaülesande eest lisatakse võistleja lõppajale 10 minutit. Seikluse võidab parima koguaja saanud võistleja.

 

OSAVÕTJAD

Osa võivad võtta kõik vaktsineeritud ja sotsiaalsed koerad. Kohtunikul on õigus inimeste või teiste koerte suhtes agressiivne koer võistluselt eemaldada. Oodatud on nii tõukoerad kui ilma tõutunnistuseta koerad.

OSAVÕTUKLASSID

A - Võistlusklass

Võistlevad koer ja koerajuht. Raskem rada tõsisemale koerasportlasele. Soovitatavad on orienteerumisoskus koerajuhil ja SK või KK baaskoolituse tasemel koolitus koeral. Osalev koer peab olema vähemalt 12 kuu vanune. Koerajuhi minimaalne vanus on 14 aastat. Planeeritav võitjaaeg on 45 minutit. 

NB! A-rajal on eraldi arvestus ja auhinnad meestele ja naistele.

H - Hobiklass

Võistleb võistkond, mille suuruseks on kuni 4 inimest ja üks koer. Soovitatavad on elementaarne orienteerumisoskus koerajuhil ning kutsikakooli baastreening koeral. Koera minimaalne vanus on 9 kuud. Planeeritav võitjaaeg on 30 minutit.

K - Kutsikaklass

Rajale mineva võistkonna suuruseks on kuni 4 inimest ja üks koer. Seiklusrada on lühendatud (1 - 1,5 km) ning sisaldab paari lihtsat ülesannet. Kutsikaklassi võistkondi lõpuprotokollis ei järjestata. Osaleva kutsika minimaalne vanus on 4 kuud ja maksimaalne vanus 9 kuud. Planeeritav võitjaaeg on 20 minutit.

 

VÕISTLUSREEGLID

Koer peab olema kogu võistluse aja koerajuhi kontrolli all - rihmas või koerajuhi lähedal viisil, mis ei sega kaasvõistlejaid ning välistab koera ärajooksmise koerajuhi juurest.

Lubatud varustus

Lubatud on kasutada abivahendeid koera positiivseks motiveerimiseks (mänguasi, maius).
Lubatud on kasutada jalutus- või veorihma.

Keelatud tegevus

Keelatud on liikuda haritavatel põllumaadel, õuealadel, taluhoovides ja kaardile märgitud keelualadel.

Keelatud on kasutada võistluse ajal võistkonnas mitte registreeritud toetajate ja teiste kõrvaliste isikute abi. Lisaülesannete alale tohivad siseneda ainult registreeritud võistlejad. Võistkonnal on keelatud liikuda koos toetajatega.

Keelatud on koera julm kohtlemine ning võistluse ajal karistusel baseeruvate motivaatorite kasutamine (elektri- või sidrunirihm jms.).

Keelatud on jätta metsa alla prügi või rikkuda ümbritsevat keskkonda.

Võistlusreeglite ükskõik millise punkti rikkumisel võib võistluse peakohtunik võistkonna võistluselt eemaldada. Peakohtunik võib võtta vastu otsuseid, mis ei ole antud reeglites kirjeldatud, kuid mis on vajalikud võistluste õiglase läbiviimise ning osavõtjate ohutuse tagamiseks.

REGISTREERIMINE

Seiklusele registreeritakse kuni 100 osalejat elava järjekorra alusel. 
Registreerimine lõpeb 15. mail 2015, vabade kohtade olemasolul lisaregistreerimise võimalus. Registreerimiseks täida registreerimisvorm. Osalejate nimekirja leiad siit.

OSALEMISTASU

A ja H klass: registreerimisel 10.- ¤ võistkonna kohta, lisaregistreerimisel 15.- ¤ 
K  klass: registreerimisel 5.- ¤ võistkonna kohta, lisaregistreerimisel 7.- ¤

Isikliku SI-kaardi kasutamisel allahindlus 2.- ¤

Tasumine registreerimisel MTÜ Koeraspordiklubi Koerus arveldusarvele  EE482200221037846744 (Swedbank) Selgitusse märkida märksõna "KEVADKOERUS" ja koerajuhi nimi.

AUHINNAD

Kolmele paremale võistlus- ja hobiklassi võistkonnale auhinnad.

Lisainfo

Martti Kuldma 56575766 (peale 17.00) koerus@koerus.eeKommentaarid [0]:


Kommenteeri artiklit:

Nimi
Kommentaar
üks pluss kaks = <- palun kirjuta siia tehte vastus numbrina

 


Creative Commons License Kodulehel olevaid materjale on lubatud kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel tingimusel, et on ära toodud viide allikale.