Nutikas peni

Koerus 2009 print

KOERUS 2009

SARJA ÜLDJUHEND

Koerus 2009 on kolmest osavõistlusest koosnev koeraspordi sari, kus võistkonnad läbivad maastikule paigutatud kontrollpunktid kaardi järgi ning sooritavad ettenähtud lisaülesanded.

KORRALDAJA

Võistlussarja peakorraldaja on Koeraspordiklubi KOERUS

I OSAVÕISTLUS

Talvekoerus 15.03 Harjumaa, tulemused

II OSAVÕISTLUS

Suvekoerus 16.08, Eestimaal, tulemused

III OSAVÕISTLUS

Sügiskoerus 31.10 Pirita, Tallinn, tulemused

KOONDARVESTUS

OSAVÕTJAD

Osa võivad võtta kõik vaktsineeritud ja sotsiaalsed koerad. Kohtunikul on õigus inimeste või teiste koerte suhtes agressiivne koer võistluselt eemaldada. Oodatud on nii tõukoerad kui ilma tõutunnistuseta koerad.

Võistlejad saavad valida järgmiste võistlusklasside vahel.

A - Võistlusklass

Võistlevad koer ja koerajuht. Raskem rada tõsisemale koerasportlasele. Soovitatavad on orienteerumisoskus koerajuhil ja SK või KK baaskoolituse tasemel koolitus koeral. Osalev koer peab olema vähemalt 12 kuu vanune. Koerajuhi minimaalne vanus on 14. aastat. Planeeritav võitjaaaeg on 45 minutit.

H - Hobiklass

Võistleb võistkond mille suuruseks on kuni 4 inimest ja üks koer. Soovitatavad on elementaarne orienteerumisoskus koerajuhil ning kutsikakooli baastreening koeral. Koera minimaalne vanus on 9 kuud. Planeeritav võitjaaaeg on 30 minutit.

K - Kutsikaklass

Rajale mineva võistkonna suuruseks on kuni 4 inimest ja üks koer. Seiklusrada on lühendatud (1 - 1,5 km) ning sisaldab paari lihtsat ülesannet. Kutsikaklassi võistkondi lõpuprotokollis ei järjestata. Osaleva kutsika minimaalne vanus on 4 kuud. Planeeritav võitjaaaeg on 20 minutit.

N - Noorteklass

Rajale mineva võistkonna suuruseks on kuni 4 inimest ja üks koer. Võistkond peab koosnema alla 14 aastastest koerajuhtidest. Seiklusrada on lühendatud (1 - 1,5 km) ning sisaldab paari lihtsat ülesannet. Noorteklassi võistkondi lõpuprotokollis ei järjestata. Planeeritav võitjaaaeg on 20 minutit.

VÕISTLUSREEGLID

Koer peab olema kogu võistluse aja koerajuhi kontrolli all - rihmas või koerajuhi lähedal viisil mis ei sega kaasvõistlejaid ning välistab koera ärajooksmise koerajuhi juurest.

Lubatud varustus

Lubatud on kasutada abivahendeid koera positiivseks motiveerimiseks (mänguasi, maius).
Lubatud on kasutada jalutus- või veorihma.

Keelatud tegevus

Keelatud on liikuda haritavatel põllumaadel, õuealadel, taluhoovides ja kaardile märgitud keelualadel.

Keelatud on kasutada võistluse ajal võistkonnas mitte registreeritud toetajate ja teiste kõrvaliste isikute abi. Lisaülesannete alale tohivad siseneda ainult registreeritud võistlejad. Võistkonnal on keelatud liikuda koos toetajatega.

Keelatud on koera julm kohtlemine ning võistluse ajal karistusel baseeruvate motivaatorite kasutamine (elektri või sidrunirihm jms.).

Keelatud on jätta metsa alla prügi või rikkuda ümbritsevat keskkonda .

Võistlusreeglite ükskõik millise punkti rikkumisel võib võistluse peakohtunik võistkonna võistluselt eemaldada. Peakohtunik võib võtta vastu otsuseid, mis ei ole antud reeglites kirjelatud, kuid mis on vajalikud võistluste õiglasel läbiviimisel ning osavõtjate ohutuse tagamiseks.

AUHINNAD

Iga osavõistluse A ja H raja kolme paremat autasustatakse meene ja diplomiga.

KOONDARVESTUS

A raja tulemuste üle peetakse koondarvestust järgmise süsteemi alusel:

 • 1. koht - 200
 • 2. koht - 180
 • 3. koht - 170
 • 4. koht - 160
 • 5. koht - 155
 • 6. koht - 150
 • 7. koht - 147
 • 8. koht - 144
 • 9. koht - 142
 • 10. koht - 140
 • 11. koht - 139
 • jne

Peale viimast osavõistlust autasustatakse sarja 3 parimat auhindadega ning võitajat karikaga.

Punktitabeli leiad siitKommentaarid [13]:


ETTEPANEK KORRALDAJATELE. Tere. Teeksin korraldajatele järgmisteks koerusteks ühe ettepaneku kaardil oleva legendi suhtes. Nimelt on legendis kirjas LÜ juhul, kui punktis on planeeritud lisaülesanne(mis on väga hea). Kuid vahel on LÜ kirjas ka siis kui on lisaülesanne, mida peavad tegema ainult teised võistlusklassid. Teeksin ettepaneku, et LÜ pannakse ainult selle raja punkti legendi taha, kellel parasjagu just selles punktis mõni lisaülesanne on. Nimelt jooksin suvekoerusel kutsika rajal. 3KP ja 4KP legendis oli kirjas LÜ. Puult lugedes sain aru et minu rajale siiski ülesannet vist pole, et need lisaülesanded olid mõeldud tegelikult ainult A ja H rajale. Küsisin igaksjuhuks punktis olijatelt (abilistelt).Küsiti kohe vastu, mis rada jooksen? Kui ütlesin et kutsika klass, siis imestati, et mis me sinna punkti üldse tulnud oleme, et see ei pidavat kuuluma meile. Ajas päris segadusse, arvasin juba et üleüldse vale kaardi kätte saanud. Kontrollisin, kaart klappis küll. Lõpuks otsustasin lihtsalt edasi minna ja korraldajate segadust mitte tähele panna. Ju oli see ees startijate lisa \"õnn\". Selle põhjuseks oleksingi väga tänulik järgmise korra segaduse ära hoidmiseks, kui legendi punkti asukoha taha pannakse LÜ kirja ainult nendele, kellel just parasjagu selles konkreetses punktis lisaülesanne on. Muidu väga super üritus, jäime rahule.
Hellu @ 18.08.2009 17:21
------
Kus toimub Suvekoerus ? ja mis on lisaülesanneteks ?
Silja @ 23.04.2009 23:16
------
Suured tänud korraldajatele, Talvekoerus 2009 oli hästi korraldatud.
Jammy,Tiina,Janno @ 15.03.2009 23:15
------
Võistluspaigast 500 meetri kaugusel peatuvad Talinnast regulaarselt väljuvad bussid. Sõiduplaane saad otsida allpool toodud lingilt, peatus Viti. Näiteks saabub buss 237A Vitile kell 10:01. http://soiduplaan.tallinn.ee/?a=p.routes&transport_id=search&l=ee
Martti @ 27.02.2009 17:41
------
Kui koer uriseb ja haugub teiste koerte peale kas siis eemaldatakse see võistkond? :( Bobi ei hammusta aga ta uriseb ja haugub teiste peale. Oleme mõelnud osta talle küll koonurihm, aga talle ei meeldi need.
Grete&Bobi @ 27.02.2009 16:30
------
Minul oleks vist kah transporti vaja. Ei teagi, sinna saab vist vaid maaliini bussidega? Inimese parimat sõpra vaevalt sinna lubatakse, pealegi ei ole seal niipalju ruumi. Kahju lihtsalt. Ehk on kellegil mõni vaba koht? Kaks vabat kohta*
helen @ 27.02.2009 15:37
------
Me tuleks kindalt kui leiaks trasnpordi :). Muidu oleme H-rajal kirjas =) Ootame väga seda üritust (muidugi siis kui saame kohale) ! ;)
Kertu & Steffi @ 27.02.2009 15:31
------
Aga.. keegi ehk oskab öelda, kuidas sinna kohale saab. Balti jaamast näiteks. Kui mitte siin, siis saab keegi äkki mailile saata. helen.turmann@gmail.com Oleksin tohutult tänulik, kuna auto võimalus lihtsalt puudub. Kahjuks. Tänades :)
Helen @ 25.02.2009 20:22
------
Lisaregistreerimine on võimalus ennst registreerida pärast ametliku registreerimise lõppu (peale 10-nendat märtsi) kui juhtub olema vabu kohti. Hetkel tuleb A ja H klassis tasuda 150 krooni.
Tarmo @ 25.02.2009 16:51
------
Mida see lisaregistreerimine endast kujutab? Arvele saadan 150.- Kui olen registreeritud hobiklassi vms??
helen @ 25.02.2009 15:49
------
OSALEMISTASU A ja H klass: registreerimisel 150.- EEK võistkonna kohta, lisaregistreerimisel 200.- EEK K ja N klass: registreerimisel 50.- EEK võistkonna kohta, lisaregistreerimisel 75.- EEK Isikliku SI-kaardi kasutamisel allahindlus 25.- EEK Tasumine registreerimisel MTÜ Koeraspordiklubi Koerus arveldusarvele 221037846744 Hansapanka. Selgitusse märkida märksõna \"TALVEKOERUS 2009\" ja koerajuhi nimi.
Helen @ 25.02.2009 15:48
------
http://www.koerus.ee/Talvekoerus-2009-seikluskutse siin seikluskutses kõik täpselt kirjas
Margit @ 19.02.2009 16:32
------
millal saab teada kus esimene etapp toimub?? kas seal on mingi stardiraha ka??
tiina @ 19.02.2009 16:23
------

Kommenteeri artiklit:

Nimi
Kommentaar
üks pluss kaks = <- palun kirjuta siia tehte vastus numbrina

 


Creative Commons License Kodulehel olevaid materjale on lubatud kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel tingimusel, et on ära toodud viide allikale.