Nutikas peni

Lars Bang print

Alustasin aglitytreeeninguid 1988. aastal ja olen sellest ajast aktiivselt selle spordialaga tegelenud. Olin kord esitlemas oma puudlit Taani Kennelklubi näitusel ja seal demonstreeriti tol hetkel uut koeraspordiala. Sellest hetkest kuulub mu süda agilityle.

Ma olin Taani rahvusmeeskonnas 2000. aastal koos oma esimese bordercollie Abbyga. Samuti esindasin Taanit Olympial ja Cruftsil 2000. ja 2001. aastal. Osalesin 2004. ja 2005. aastal Taani rahvusmeeskonnas shetlandi lambakoeraga, kelle laenasin oma sõbralt. Nüüd on mul uus bordercollie Eicho.

Agilitykohtunik olen aastast 1991 ja olen kohtunikuna töötanud nii Taanis, Norras, Rootsis kui ka Soomes. 2008. aastal olin kohtunikuks ¦veitsi meistrivõistlustel ja 2009. a. Rootsi meistrivõistlustel.

Agilityradu kavandades proovin lähtuda sellest, et rada oleks raskusastmelt teostatav nii koerale kui ka koerajuhile. Õigesti ettevalmistatud rajal peaks saama proovida erinevaid juhtimisvõtteid. Ideaalsest liiga kõrvale kaldudes võib koerajuhil tekkida palju probleeme.

Mulle on oluline, et agility kui spordiala arengus peetaks alati silmas koerte turvalisust.Kommentaarid [1]:


See viimane lause tutvustuses on väga tervitatav. Loodetavasti on siis rajad ka vastavad :)
vohh @ 20.04.2010 18:33
------

Kommenteeri artiklit:

Nimi
Kommentaar
üks pluss kaks = <- palun kirjuta siia tehte vastus numbrina

 


Creative Commons License Kodulehel olevaid materjale on lubatud kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel tingimusel, et on ära toodud viide allikale.