Nutikas peni

Liina Kümnik print

Liina KümnikLiina ja iiri punane setter Oltsu hakkasid Koeruse agilitykoolis selle spordiala algtõdesid omandama 2007. a. kevadel ning treenivad nüüd oma lõbuks, olles ka paar aastat võistelnud. Lisaks on nad tegelenud sõnakuulelikkusega, kus on parimaks saavutuseks algklassi I järk. Omal nahal on ära proovitud ka mitmed Kevad-, Sügis-, Talve- ja Suvekoerused. Liina on alates 2008. aastast Eesti Setterite Klubi juhatuse liige ning on osalenud erinäituste ja muude setteriürituste korraldamisel.

Oma koera Liinal lapsepõlves ei olnud, see huvi tekkis hiljem, pigem meeldisid hoopis kassid ja hobused. Lähem sõprus koertega sai alguse siis, kui suguvõssa soetati shetlandi lambakoer ja brüsseli grifoon. Lemmikud on siiski setterid ja lisaks Oltsule elab Liina juures 2009. a. detsembrist iiri punane setter Mambo ehk Mammu, kes tegeleb samuti mitme koeraspordiga.

Koeruse agilitykoolis on Liina kaasa aidanud laagrite, võistlusreiside ja võistluste korraldamisele ning aitab juhendada hobigruppi. Liinal on sooritatud EKL-i koerte koolitajate baaskursuse eksam (2012), ta on osalenud mitmetel täiendkoolitustel (agility, SK, klikkerkoolitus, koerte toitumise ja aretuse alased loengud).Kommentaarid [9]:


Tere, Aprillis sai meil läbi kutsikakool.Oleksin huvitatud agility koolitusest.Kas teil juuni kuus tuleb gruppe,kus oleks vabu kohti.Ma ei tea,kas see peaks olema hobigrupp või koolitus algajale.Tegu on 9 kuuse isase puudliga.
Marika Kiil @ 02.05.2015 19:27
------
Tere, Anneli ja Mia! Agilitytrennides ei ole hetkel kahjuks vabu kohti, huvi korral võite saata oma andmed klubile meili teel, et jääda ootejärjekorda ja saada täpsemat infot trennide kohta. 2-aastase yorkiega võib agilityt proovida küll, kui koer on aktiivne ja armastab joosta/hüpata.
Liina @ 02.03.2012 20:48
------
Ma tahaks jätkata oma Cavalieriga hobi korras agilitys käimist. Kunagi sai alustaud Koeruses, siis aasta aega A-koeras. Seoses lapse sünniga jäi koeratrenn pooleli. Võistlemisest ei ole me huvitatud - lihtsalt koera pärast- temast on kahju - mandub niimoodi veel ära ja läheb laisaks. Ta on hästi sõnakuulelik ja koostööaldis (oli vähemalt). Meil ei saanud selgeks veel ainult kiik ja pulkade vahelt läbi \"nõelumine\". Ülejäänu oli talle jõukohane.Nüüd tuleb vist vanad asjad talle uuesti meede tuletada. Kui palju on hobigrupi kuutasu?
Anneli @ 02.03.2012 12:05
------
Tere! Kas agility\'sse sobiks ka 2 aastane Yorkie ?
Mia @ 12.02.2012 20:41
------
Tere! Kas agility\'sse sobiks ka 2 aastane Yorkie ?
Mia @ 12.02.2012 20:41
------
Pekingi koerale võiks sobida agility hobigrupp. Võistlemise jaoks kipub sellel koeral kiirust ilmselt veidi väheks jääma, aga harrastusena võib agilityt proovida ikka!
Liina @ 26.01.2011 09:41
------
Kas agility sobib ka pekingi koerale?
Tere! @ 22.01.2011 16:51
------
Hobigrupp on mõeldud ka väikestele koertele.
Margit @ 28.10.2009 11:10
------
Kas agility hobigrupp on ainult suurtele/keskmistele koertele või ka väikestele?
Tere! @ 28.10.2009 10:53
------

Kommenteeri artiklit:

Nimi
Kommentaar
üks pluss kaks = <- palun kirjuta siia tehte vastus numbrina

 


Creative Commons License Kodulehel olevaid materjale on lubatud kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel tingimusel, et on ära toodud viide allikale.