Nutikas peni

Koerasport Eestis
Canicross print

Canicross

CanicrossCanicross on suvine rakendispordiala, mis võimaldab rakendikoera suvel vormis hoida. Erinevalt talvistest rakendispordialadest ei nõua canicross väga mahukat investeeringut varustusse (piisab vaid veorihmast), ning sobib harrastamiseks ka mitte kelgukoertega.

Canicross ehk maastikujooks koeraga sobib just sellesse aastaaega, kus maa on liiga märg, et rattaga sõita, ja lund on liiga vähe, et suusatada.

Alustades canicrossi harrastamist tuleb arvestada koera tõugu, tema liikumistempot ja füüsilist vormi. Eelduseks on koerale selgeks õpetatud käsklused "edasi" ja " stopp", samuti soovitav oleks koerale selgeks teha vasak ja parem suund (seda võib ka tegevuse käigus õpetada).

Koera liikumistempo peab olema just nii kiire, et koerajuht suudab koera taga normaalses tempos joosta. Kui koerajuht väsib, tuleb tempot aeglustada või jooks lõpetada. Kindlasti ei tohi koerajuht ennast veorihma otsa "riputada" ja ennast vaid koeral tirida lasta. Sellisel juhul kaob koerajuhil koera liikumise suhtes kontroll ja samuti koormab see koera liialt.

Alustama peab lühikestest distantsidest ning soovitav on vahepeal koer veorihmast lahti lasta. Koeral peab säilima positiivne emotsioon, kui kohe alguses panna koer pikka maad jooksma, kaob tal motivatsioon vedada. Järk-järgult muuta distants pikemaks ja raskemaks, sellega treenib nii koera kui ka koerajuhi füüsilist vormi. Canicross on hea algus suusaveole, kuna canicrossil on koer paremini ja kindlamalt juhitav.

Eesti esimesed canicrossivõistlused korraldas Eesti Rakendisportlaste Liit 2006. aasta sügisel, kus klassikaliste rakendikoerte (malamuudid ja huskyd) kõrval võistlesid edukalt ka setterid ja dobermannid.Kommentaarid [2]:


Kas seda ala saab ka talvel harrastada? Ainult et koer veab inimest libedal teel.
LuLa @ 24.02.2011 19:25
------
Veorihma küll \"siit\" viidatud kauplus ei paku?!
MR @ 19.03.2009 19:33
------

Kommenteeri artiklit:

Nimi
Kommentaar
üks pluss kaks = <- palun kirjuta siia tehte vastus numbrina

 


Creative Commons License Kodulehel olevaid materjale on lubatud kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel tingimusel, et on ära toodud viide allikale.