Nutikas peni

Koerasport Eestis
Flyball print

Flyball on meeskondlik koerasport, kus võisteldakse teatejooksus takistustega raja läbimisel. Võistkonnas on 4 koera ning iga koer peab läbima umbes 15 meetri pikkuse raja, kus on 4 takistust, vabastama päästikule vajutades palliviskajast tennispalli, selle kinni püüdma ning koos palliga üle takistuste tagasi jooksma. Võistkonnad võistlevad samaegselt kõrvuti olevatel radadel.

Koer flyballi tõket ületamas

Pildi autoriks on  RingoCalamity

Flyball on alguse saanud USA-s 1960. aastate lõpul ning seal kiiresti populaarsust kogunud. Esimene flyballi turniir peeti 1983. aastal USA-s. Tänsaeks päevaks on flyball populaarne ka väljaspool USA-d: see on populaarne nii Austraalias ja Uus-Meremaal kui ka paljudes Euroopa maades (Inglismaa, Saksamaa, Belgia, Soome, Tšehhi).

Flyball on kiire, energiline, lärmakas ja meelelahutuslik. See sobib praktiliselt kõikidele koeratõugudele, kes naudvad jooksmist, ning flyballi meeskonnas võivad kõrvuti osaleda nii puhtatõulised kui ka tõuta koerad. Samuti võivad meeskonnas olla väga erineva suurusega koerad.

Kuna tegemist on meeskondliku spordialaga, siis flyballi treeningutel ja võistlustel ei käida mitte ainult sportliku saavutuse pärast, vaid see on ka mõnus koht teiste koeraspordihuvilistega kokku saada ning omavahel juttu ajada.Kommentaarid [2]:


yes, me too! Kas Tallinnas üldse on flyballi harrastajaid? Olen väga huvitatud nii spordi kui lõbusa ajaveetmise pärast.
rebekka @ 23.10.2013 22:09
------
Yes!! Please bring this! I would want to sign up my Yoshi immediately! He would love it!
Greta @ 26.06.2013 10:40
------

Kommenteeri artiklit:

Nimi
Kommentaar
üks pluss kaks = <- palun kirjuta siia tehte vastus numbrina

 


Creative Commons License Kodulehel olevaid materjale on lubatud kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel tingimusel, et on ära toodud viide allikale.