Nutikas peni

Agility A3


Agility A2


Agility A1
Koerus - see on seiklus print

Koerus - see on seiklus.

Koerus on kombineeritud spordiala, mis annab meile võimaluse koos koeraga looduses seigelda ja erinevaid ülesandeid lahendada. Treenida saab koeruse ürituste jaoks tegelikult iga päev - õpetades koerale lihtsamaid käsklusi ja treenides kontakti koeraga, ongi juba pool tööd tehtud. Mida rohkem suudab koer õpitut kohandada erinevates olukordades, seda parem. Palju sõltub ka koeraomaniku nutikusest.

Mis siis ikkagi on koerus?

Paljus võib siin paralleele tõmmata inimestele mõeldud seiklusüritustega. Vajalik on hea tuju, tahtmine looduses midagi uut õppida ja ka natuke võistelda. Koeruse käigus saab võistleja paratamatult tuttavaks mitme erineva juba teada-tuntud spordialaga. Võistluse stardis saab võistleja kaardi, kuhu on märgitud eesseisva võistluse rada. Kaardil on ära toodud ka täpsed lisakatsete asukohad - tegemist niisiis orienteerumisega. Eelduseks ei ole see, et osavõtjad peaksid olema orienteerujad, kuid elementaarne kaardilugemisoskus on siiski vajalik. Ja kohe kindlasti ei jäeta kedagi metsa.

Piiri pealOsavõtjad võivad valida kahe erineva raskusastmega raja vahel. Nende jaoks, kes tunnevad tahtmist võistelda ja ennast ning koera proovile panna, oleme koosatanud raskema raja.

Samas need, kes tahaksid pere ja koeraga rahulikult veidi seigelda, saavad osaleda hobiklassis.

Rajal ootavad võistlejaid lisaülesanded. Iga lisakatse juures on kohtunik, kes siis jälgib, et kõik kulgeks reeglitepäraselt. Igas sellises punktis on ka täpne juhend, kuidas ühte või teist ülesannet peaks lahendama. Alati aitavad teid ka kohtunikud, kes ei ole sellel võistlusel ainult kontrolliv, vaid kindlasti ka abistav jõud. Lisaülesanded on igal koeruse üritusel veidi erinevad. Kui koeral on omanikuga hea kontakt, siis ei tohiks ükski neist ülesannetest raskusi valmistada. Muidugi on lihtsam, kui koer tunneb põhikäsklusi, kuid omaniku piisava nutikuse korral ei ole see määrav. Alati on hea, kui on kaasas koera lemmikmaiused, siis on lihtsam teda ka etteantud ülesannet täitma õpetada.

Mis võivad olla lisaülesanneteks?

Enamalt jaolt on lisaülesanded mängulised. Nende koostamisel oleme kasutanud elemente kuulekuskoolitusest, sõnakuulelikkusest ja agilityst. Mis juhtub siis, kui mingil põhjusel koer (või koerajuht) lisaülesandega hakkama ei saa? Tegelikult ei juhtugi midagi hullu. Raja läbimise ajale lisanduvad juhendis ettenähtud minutid ja võistlus läheb edasi.

On veel üks spordiala, mis seondub koerusega – canicross.

Canicross on koeraspordiala, kus veotraksidega koer veab veorihmaga inimest ja eesmärgiks on võistlusrada võimalikult kiirelt läbida. Koeruse üritusel on sellise veorihma kasutamine lubatud, kuid ei ole kohustuslik, piisab ka tavalisest jalutusrihmast.

Lisaks sellele korraldame ka minikoerusi, mis on koerusesarja ürituste lihtsustatud variant ning sobivad hästi tõuühingute ja klubide suvepäevade ja teiste sarnaste ürituste programmi sisustamiseks ja mitmekesistamiseks.

Aastal 2013 toimus Suvekoerus 20.08 ja tulekul on Advendikoerus 01.12.

Vaata ka:

2013

Suvekoerus 20.08 Tallinnas, Pääsküla rabas tulemused

2012

Sügiskoerus 21.10 Keilas, terviseradadel tulemused

Kevadkoerus 28.04 Tallinnas, Sütiste parkmetsas tulemused

2011

Kevadkoerus 15.05 Tallinnas, Stroomi rannas tulemused

Sügiskoerus 16.10 Saustinõmmel tulemused

 

2010

Koerus X, 10.10.10 10:10 Harjumaal

2009

2009. aasta üldjuhend

Talvekoerus 15.03 Harjumaa, tulemused

Suvekoerus 16.08, Eestimaal, tulemused

Sügiskoerus 31.10 Pirita, Tallinn, tulemused

2009 koondarvestus

2008

Talvekoerus 2008 tulemused

Kevadkoerus 2008 tulemused

Sügiskoerus 2008 tulemused

2008 koondtabel

2007

Talvekoerus 2007 kokkuvõte.

Sügiskoerus 2007 tulemused.Kommentaarid [2]:


Tere, kas on juba teada, millal 2014 aasta Koerused toimuvad?
koerusise... @ 22.02.2014 19:07
------
Tere, millal 2013 aasta Koeruse tulemused siia ülesse pannakse ja kas suve v sügiskoerus ka toimub?
koerusesõber @ 27.06.2013 00:12
------

Kommenteeri artiklit:

Nimi
Kommentaar
üks pluss kaks = <- palun kirjuta siia tehte vastus numbrina

 


Creative Commons License Kodulehel olevaid materjale on lubatud kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel tingimusel, et on ära toodud viide allikale.