Nutikas peni

Koeruse koolitused
Alustame agilityga print

Agility sobib peaaegu kõigile koertele. Ehkki mõned tõud on agility treeninguks sobivamad, on seda suurem koerajuhi rõõm taksi või akita väga hea soorituse üle. Agility sobib harrastuseks ka tõuta koertele. Ainukesteks tõelisteks piiranguteks on koera agressiivne käitumine inimeste ja teiste koerte suhtes ning koera kõrgest east või vigastustest tulenevad terviseprobleemid.

Agilitytreeningutega võib alustada peale koera 6-kuuseks saamist, kuid hilja ei ole alustada ka 4-5-aastase koera treenimisega. Kindlasti peavad koeral enne platsile tulemist olema tehtud vaktsineerimised, hea oleks teha ka düsplaasiauuring (liigesteuuring), kuna madala düsplaasiahinde korral võib agility süvendada düsplaasiat.

Treenimine kutsikaga

  • Treening peab olema lühike ja ainult läbi positiivse emotsiooni; 6-kuusele alustavale kutsikale piisab korraga paarist 10-minutilisest treeningsessioonist, mis vahelduvad mänguga platsi kõrval.
  • Et noore koera liigesed ei ole valmis taluma suuri koormusi, siis hüppetreeningutega ei tohi kindlasti alustada enne kutsika 10-11-kuuseks saamist. Turjakõrgusele vastava kõrguse võib latile seada siiski alles 12-15-kuusele koerale, enne seda harjutage madalamatel kõrgustel
  • Sama kehtib ka rõnga ja A puhul - kasutage madalamat asendit.

Treenimine seenioriga

  • Üle 8-aastase veterankoeraga treenides kasuta samuti madalamaid hüppekõrgusi. Mitmetes riikides on veteranidele eraldi võistlusklass madalamate hüppekõrgustega.
  • Vanema koera puhul on oluline jälgida koera kaalu ja üldfüüsilist seisundit. Vigastuste vältimiseks tuleb liigsed kilod alla saada dieettoidu ja regulaarse treeninguga.


Kommentaarid [5]:


Sooviks agility algajatega liituda oma aastase koeraga. Millal saaks?
Andra Kivistik @ 04.06.2017 19:21
------
Agility trennide kohta saab infot treener Meril Tamm'e käest aadressil meril@koerus.ee
Margit @ 16.04.2017 23:40
------
#-aastane inglise kokker spanjel soovib tulla trennile. Millal saame alustada?
Alla @ 16.04.2017 23:14
------
Tere, sooviks oma 1,5. aastase Jack Russeliga alustada agilitiga. Kas see on võimalik? Aitäh
Diana @ 06.03.2015 22:36
------
Kas ma saaksin nelja aastase koeraga agilitisse tulla.Talle meeldib joosta ja hüpata.Tahaks kiiret vastust Aitäh
Annu @ 22.03.2013 16:57
------

Kommenteeri artiklit:

Nimi
Kommentaar
üks pluss kaks = <- palun kirjuta siia tehte vastus numbrina

 


Creative Commons License Kodulehel olevaid materjale on lubatud kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel tingimusel, et on ära toodud viide allikale.