Nutikas peni

Koeruse koolitused
Reeglid agilitytreeningul print

Trenni algus ja lõpp

Iga treening algab soojendusega ning lõpeb venitamise ja jahutava jalutuskäiguga. Peale soojendust kogunevad õpilased platsi servale koos rihmastatud koertega ning jäävad ootama treeneri korraldusi. Vajadusel ehitatakse koos harjutused ja rajad,  

Mäng

Treeningplatsil mängib koer ainult oma koerajuhiga. Koerte omavahelised mängud jäävad mujale.

Rihm

Koer on treeningplatsil ainult jalutusrihmaga ning lahti lastakse koerad treeneri loal ükshaaval harjutuse sooritamiseks. Rihmata koera juht peab olema veendnud selles, et ta suudab oma koera kontrollida ning on alati vastutav oma koera tegude eest platsil ning platsilt väljas. 

Hädad platsil

Me tahame kõik parimat, aga vahest ikka juhtub. Koera järelt koristamine on oluline, sest koristamata väljaheide jätab koerte lõhnamaailma omad märgid, mis hajutavad teiste koerte tähelepanu ning tõstavad koeras soovi jätta samasse kohta ka lõhnadekeelne vastus.

Pissimine - palun loputa õnnetuse koht kohe üle lõhna neutraliseeriva ainega või selle puudumisel ohtra veega. 

Junnid - palun korista oma koera järelt. Vajadusel küsi trennikaaslaselt kotike.

Tasumine

Treeningute eest tasutakse ette ja üks kuu korraga ülekandega klubi kontole selgitusega "agility/koera nimi/kuu" või sularahas treenerile. Ettemaksud õppemaks tagastatakse ainult juhul, kui koer/koerajuht jääb treeningutelt kõrvale jooksuaja, tõsisema terviserikke või treeningult eemaldamise tõttu.

Õpilasest sõltumata põhjustel ära jäänud treeningute võrra vähendatakse järgneva kuu õppemaksu, kuid tagasimakseid ei tehta.

Agressioon

Kui platsil toimub koertevaheline agressioon, siis tuleb koerad kohe lahutada. Ära jää kõrvalvaatajaks ka siis, kui tegu ei ole sinu koeraga. Koerte lahutamiseks tee kõva häält, pritsi veega, haara koera tagajalgadest.

Peale agressiooni tuleb kohe lahkuda treeningplatsilt ning kontrollida asjaosaliste tervist. Kui vigastusi näha ei ole, siis tee koera rahustamiseks väike jalutuskäik. Kui koer on rahunenud, siis tule ilma koerata platsile tagasi ning analüüsi koos treeneri ning teise asjaosalisega juhtunut.

Treeningult eemaldamine

Treeneril on õigus tähtajatult treeningutest eemaldada koer, kes on nähtavalt agressiivne ning kujutab ohtu teistele koertele või inimestele.

Samuti ei ole platsil kohta koerajuhile, kes ei suuda kontrollida oma koera või kes kasutab oma koera õpetamisel negatiivset mõjutamist.

Loe ka eeldused agilitytreeningul osalemiseks.Kommentaarid [0]:


Kommenteeri artiklit:

Nimi
Kommentaar
üks pluss kaks = <- palun kirjuta siia tehte vastus numbrina

 


Creative Commons License Kodulehel olevaid materjale on lubatud kasutada mittekommertsiaalsetel eesmärkidel tingimusel, et on ära toodud viide allikale.