Online tunni ABC:
(Krista Laaneti online kutsikakool)

Trennis osalemiseks lae alla enda seadmele sobiv Zoom rakendus https://zoom.us/download#client_4meeting . Kontrolli üle, kas kaamera, mikrofon ja heli töötavad. Musta aknaga ja ilma kõlarit sisselülitamata ei saa treener sulle sinu koera juhendamiseks juhiseid anda. Samuti soovib treener kuulata, kuidas sina oma koerale käsklusi annad, tähtis on nii intonatsioon kui ka õige suunamine. Pärast kutsikakooli registreerimist saadetakse trenni Zoom link sulle meilile, ole hea ja ava see enne trenni algust. Kui treener on trenni alguseks märgitud kellaajal omalt poolt koosolekut alustanud, on sul võimalik trenniga liituda. Püüa mitte hiljaks jääda, sest nii võid jääda ilma olulisest infost, mida treener tunni alguses jagab. Treener jätab tunni alguses ja lõpus aega küsimuste esitamiseks, ning vajadusel saab talle helistada kokkulepitud ajal telefonil 5037388.

 

Palun sööda kutsikat mitte vähem kui kolm tundi enne trenni, sest tühja kõhuga on preemia andmine motiveerivam ning treening seeläbi sujuvam. Enne tunni algust lõika koera jaoks valmis väikesed palad maiust. Parimad on keedetud kanasüdamed, veisekeel, kana- või loomaliha ja loomasüda. Kuivatatud maiused, juust, sink või soolased poelihad ei sobi kutsikale trenni tegemiseks. Lähedusse aseta koerale ka joogikauss värske veega. Pane käeulatusse ka oma koera lemmikmänguasi.

 

Trenniks vali ruum, kus teised pereliikmed ei liigu samal ajal ja sa saad arvuti või telefoni kaamera suunata nii, et treener näeks su koera. Aseta põrandale mittelibisev vaip või tekikene. Mugavaim on kahtlemata ühendada oma sülearvuti HDMI-kaabli abil televiisoriga, nii saad arvuti kaamera suunata allapoole ja ise suurelt ekraanilt trenni jälgida. Kui sellist võimalust aga pole, ei ole ka midagi lahti - saab ka lihtsalt arvuti või telefoni abil hakkama, vaja on lihtsalt veidi hoolikamalt sättida, et treener sinu koera ja sina treenerit näeksid.

 

Kui sa ei saa mõnes trennis osaleda, tuleks sellest eelnevalt teada anda Koeraspordiklubi Koerusele.

 

Treener Krista Laanet