REGISTREERI

AGILITRICKI KURSUSELE
Koeratantsu trenn.jpg
REGISTREERI

KOERATANTSU KURSUSELE

Agilitricki algkursus

Agilitrick on hobispordiala, kus on palju võimalusi liikumiseks erineva võimekusega koertel. Rada on välja töötatud just väikesekasvuliste koerte treenimiseks. Treeningrajal areneb nii koera kiirus, täpsus, julgus, püsivus, iseseisev mõtlemine kui ka koostöö omanikuga. Takistusi on võimalik läbida nii alt kui ka ülehüppena, mis arvestab koera vanust ja tema võimekust. Mitme raskusastmega tunnelid on rikastatud erinevate detailidega. Poomid ja A-takistused on samuti erineva laiuse, kõrguse ja kaldega. Et koerad enne rajale minemist keskenduksid, algab trenn nuputamismängu lahendamisega. Neid on erineva tasemega kokku mitukümmend ja igal korral saab koer uut mängu nuputada. Kui rada on läbitud, õpivad koerad ühe uue triki ja näitavad ette eelmises tunnis õpetatud triki, mida koeraomanik on nädala jooksul kodus harjutanud.    

 

Trennidesse on oodatud väikest kasvu koerad, kellel on kutsikakool läbitud, vanusest olenemata. Koera turjakõrgus peab jääma alla 35 cm, kuna takistused on väikesed.
 

Kursus kestab 5 tundi. Üks trenn kestab 45 minutit ning ühes grupis on kuni 8 koera. Pärast baaskursuse läbimist on võimalus koeraga edasi treenida grupis nimega “Koeruse trikikoerad”.

Koeruse trikikoerad (agilitrick edasijõudnutele)
 

Koeruse trikikoerte grupp sai alguse 2016. aastal Agilitrick kursuse lõpetanud koertest, kelle omanikel oli soov koera koolitamist jätkata. Trikikoerte grupis treenivad nii tõu ja tõuta kui ka erineva vanusega koerad. Eelduseks on koera huvi rajajooksu ja trikkide õppimiseks ning agilitricki algkursuse läbimine. Rada on välja töötatud treenimiseks just väikesekasvulistele koertele, kelle turjakõrgus jääb alla 35cm.
 

Trikiraja osadeks on: tavapäratud tunnelid, millesse on konstrueeritud erineva raskusastmega takistused, ribakardin, pallirada, pallitaevas, helisevad ribad, sikk-sakk seinad, hüppetunnel, pikendustega ja mitme avaga tunnelid. Samuti on meil erineva kõrgusega poomid, A- takistused ja taburetirada ning leidub ka mitmetest keerlevatest rõngastest kokku konstrueeritud hüppetakistusi külghüpeteks ja erineva raskusastmega treppe ronimiseks. Spetsiaalne trikirulal sõidu õpe. Akrobaatilised takistused ja keerukad kombineeritud trikid edasijõudnud koertele.
 

Õpime ka koeratantsu. Iga tunni alguses lahendavad koerad nuputamismänge ja iga trenni lõpus saavad koerad viis minutit omavahel mängida. 

Koeratantsu trenn
 

Trenn sobib igas vanuses ja suuruses koerale, kes on kutsikakooli läbinud. Treener õpetab esmased lihtsamad sammud oma koeraga ette näidates. Igal tunnil lisatakse uued sammud ja seotakse liikumine tasapisi tantsuks.


Näidisvideos vihub oma lemmiktantsu 13-aastane treeneri chihuahua Mathilda-Rosalie. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=51uR7ueNEh4