top of page

MEIE INIMESED

anastassia.PNG

Anastassia Tamm

meril.jpg

Meril Tamm

Anastassia on koeraomanik aastast 2008 ning hetkel on tema peres kolm koera – chihuahua Bosse, mudi Fürge ja bordercollie Ly. Bosse oli Nastja esimene agilitykoer ning praeguseks naudib ta rahulikku pensioniiga. Fürgega võistlevad nad agility A3 klassis ning Ly on oma agilitykarjääri alles alustamas.
Agility juurde sattus Anastassia aastal 2011 ning trennide andmisega alustas 5 aastat hiljem. Anastassia käib ennast võimalikult palju täiendamas ka erinevatel koolitustel (nii agility, kuulekuse kui ka koerte käitumise osas).
2019. aasta oktoobrist alates on Anastassia ka Eesti Kennelliidu atesteeritud agility koolitaja.

Keeled: eesti, vene, inglise.

Tsitaat: "See, kuidas koertega käitume, näitab, millised inimesed me oleme." Alexandra Horowitz

Õpilased räägivad: "Anastassia on hingega koerte ja agility juures - treenib ennast ja teisi, vôistleb, korraldab vôistlusi ja ühisüritusi jne. Alguses tundub ehk tôsine, kuid teeb ja môistab nalja ning on üks asjalik treener!"

Anastassia juhendab Koeruses agilitytrenne. Rohkem infot trennide kohta leiab
SIIT.

 

Läbitud koolitused:

Rohkem infot läbitud kursuste kohta leiad SIIT


Email: anastassia@koerus.ee
Telefon: 53363018

Meril on koerte koolitamisega tegelenud aastast 2004, kui ta alustas agilitytreeningutega oma esimese setteriga. Peagi sai koerte treenimisest tema elu mõte ning aastal 2009 avanes Merilil võimalus alustada kaastreenerina agility hobigrupi trennides. Samal aastal alustas ta ka enda teise setter treenimisega ning seekord nii agilitys kui ka kuulekuses. Aastal 2012 sooritas Meril ka koerte baaskoolitaja kursuse. Aasta 2018 tõi Merili kodu- ja koolitusmaastikule aga ühe varjupaiga asuka, kellest kasvas energiline huskytüdruk Gamma. 2019 liitusid seltskonnaga samuti leidlapsed kass Indi ja border collie mix Plou. 2020 ühines ka kass Roosi. Meril peab koerte (ja tegelikult ka kasside) koolitamist kahesuunaliseks õppeprotsessiks, kus eduka koostöö eelduseks peavad nii koer kui omanik olema arengule avatud ning nendib, et meil on koertelt palju õppida.


Keeled: eesti, inglise, katalaani.

Tsitaat: Kui pead koerale korrutama ühte ja seda sama asja 100 korda ja koer ikka ei tee soovitut, pole mitte koer see, kes rumal on.

Õpilased räägivad: "Meril on treener kes saab aru, et iga koer vajab unikaalset lähenemist treenimisel."

 

Meril annab Koeruses online kutsikakooli ning probleemkäitumise konsultatsioone.

Läbitud koolitused:

Rohkem infot läbitud kursuste kohta leiad SIIT

Email: meril@koerus.ee

livia4.JPG

Livia Kask

terje.jpg

Terje Peramets

Livia on koertega kokku puutunud sünnist saati, kasvades üles koos Ida-Euroopa lambakoertega. Oma esimese koera, shar pei, võttis ta aastal 2007 ning koos hakkasid nad tegelema sõnakuulelikkuse ja agilityga. Aastal 2009 lisandus tema perre itaalia corso, kellega koos harrastasid nad kõige aktiivsemalt sõnakuulelikkust ja agilityt, kuid lisaks ka kuulekust, päästet, kaitse- ja jäljetreeninguid. Aastal 2017 läbis ta ka EKL koolitajate ja katsekohtunike baaskursuse.
Hetkel on Livial kodus 4 itaalia corsot, kellest kolmega tegeleb ta aktiivselt võistlustasemel agility, sõnakuulelikkuse, IPO-R maa-ala otsingu ja IGP-ga. Ühtlasi võtab ta aktiivselt osa ka näitustest. 

Livia peab väga oluliseks ka koerte üldfüüsilist treeningut, mistõttu kuuluvad tema koerte ellu ka pikad jalutuskäigud, rattasõidud ning koerte fitness.

Keeled: eesti, inglise.

Tsitaat: "It’s a lifestyle. It’s a release. It’s a passion."

Õpilased räägivad: "Livia on treenerina väga asjatundlik ja enesekindel. Tema trennid on hästi läbimõeldud ning iga trenn uute ja huvitavate harjutustega erineb eelmistest. Koera iseloomule, käitumisele ja omandatud oskustele vastavalt jagab ta ka nõuandeid ja juhib tähelepanu pisematelegi vigadele, et neid parandada. Livia trennis õpivad koer ja koeraomanik alati midagi uut ja vajalikku."

 

Läbitud koolitused:

Rohkem infot läbitud kursuste kohta leiad SIIT


Livia juhendab Koeruses keskmist ja suurt kasvu koerte kutsikakooli ja sõnakuulelikkuse trenne. Rohkem infot kutsikakooli kohta leiab SIIT ning sõnakuulelikkuse kohta SIIT.

Email: livia@koerus.ee
Telefon: 5274171

Terje on koertemaailmas üles kasvanud - sealhulgas on talle eriti südamelähedased molossitüüpi koerad.

Esimese päris oma koera, itaalia Corso, võttis ta aastal 2013. Algselt lihtsalt nunnu kodukoera võtmise plaan muutus kiiresti, sest peagi sai käidud esimesel näitusel ja proovitud kätt ka SK-s. Tänaseks on läbitud BH test, võisteldud KK's ja RK's ning harrastatud agilityt, jälge ning ka kaitsekoolitust.

​

Aastal 2021 liitus hollandi lambakoer, kellega on plaan samuti koerasporti harrastada ning näitustel käia. 

Lisaks on koolitanud ja sooritanud eksameid teiste omanike koertega.
 

Hetkel on tema peres kaks koera: itaalia corso ja hollandi lambakoer. Vahepeal oli peres ka tööliini saksa lambakoer.
 

2020. aasta detsembrist alates on Terje Eesti Kennelliidu atesteeritud kuulekuskoolituse koolitaja.


Keeled: eesti, inglise.

Tsitaat: "Me anname koertele oma kodu, aja ja armastuse. Vastu annavad nad meile kõik - inimesed saavad parema tehingu."
J. Evans

Õpilased räägivad: "Meile Irisega on väga meeldinud Terje kutsikakoolitus. Tunnid on hästi üles ehitatud, oleme saanud proovida ka mõningaid trikke. Terje on asjalik ja konkreetne koolitaja - õpetab kõiki käsklusi kohe alguses õigesti täitma (näiteks istu-lama asendid). Temalt on alati hea nõu küsida. Soovitan soojalt tema koolitust suurte koerte kutsikaomanikele."

 

Läbitud koolitused:

Rohkem infot läbitud kursuste kohta leiad SIIT


Terje juhendab Koeruses keskmist ja suurt kasvu koerte kutsikakooli ja kuulekuskoolituse trenne. Rohkem infot kutsikakooli kohta leiab SIIT ning kuulekuskoolituse kohta SIIT.

Email: terje@koerus.ee
Telefon: 5240330

IMG_1540_edited.jpg

Kersti Lang

249948264_3203743366522678_7364691929201882390_n1_edited.jpg

Kätlin Veidik

Kersti on üles kasvanud koerte keskel. Peres on olnud saksa lambakoer ning kääbusšnautserid, kellest koertekooli ning eri koeraspordialadele on nad kõik sattunud. Sealt kõrvalt seda maailma jälgides ja ka ise proovides see pisik temasse süstitigi.

Täna on tal kodus 3 bordercolliet - Chilli, Nero ja Kreisi. Chilli, kõige vanem koer, on olnud talle peamine õpetaja. Tänu temale ja teistele treeneritele on nad jõudnud praegusse punkti koertemaailmas. Chilli on osaliselt juba pensionil ja aktiivses võistluskarusellis enam ei tiirle, kuid nad hoiavad head füüsilist ja vaimset vormi võimlemise ning matkamisega.

Neroga treenib ja võistleb ta agility's ning osalevad ka näitustel. Kodus on kaetud terve üks sein eri riikidest koju toodud rosettidega.

Kreisi tuli tema ellu siis, kui Chilli hakkas tasapisi pensionile suunduma ja tuli tõdeda karmi reaalsust, et rallikuulekus peaks väiksele pausile jääma. Selle valguses hakkaski Kersti otsima kutsikat ja täna loodab ta, et Kreisi naudib rallikuulekust sama palju kui ta ise.

Täna treenivad nad koos lisaks ka agility's ja loodetavasti teevad nad kunagi suuri tegusi rallikuulekuses.

Kuna ralli-aastatega on kogunenud palju mõtteid ja teadmisi, mida Kersti soovib jagada teistega, ongi ta alustanud rallikuulekuse trennidega. Kersti täiendab end jooksvalt erinevatel koolitustel, et end arendada ning saada uusi teadmisi.


Keeled: eesti, inglise.

Tsitaat: "Who ever said that diamonds are a girl's best friend, never owned a dog." 

 

Email: kerstilang@mail.com

​

Kätlin on koertega kokku puutunud lapsepõlvest saadik. 13 a. tagasi võttis ta enda perekonda pikakarvalise taksi Daisy, kellega nad läbisid Marina Roosi juures kutsikakooli ja just sealt saigi alguse Kätlini huvi koerte treenimise vastu. 

Oma malamuudiga on ta kätt proovinud veospordis,

Austraalia lambakoeraga treenib ta rallikuulekuses ja 

Mudiga teeb ta agilityt.

Täna on Kätlin agility hobigrupi koolitaja. 

Lisaks koertele armastab Kätlin väga lastega tegeleda.

 

Tsitaat: "Mulle meeldib teid õpetada oma koeri õpetama."


Keeled: eesti, inglise.

Läbitud koolitused:

Rohkem infot läbitud kursuste kohta leiad SIIT

Kätlin juhendab Koeruses väikest ja suurt kasvu koerte kutsikakooli ja agility trenne. Rohkem infot kutsikakooli kohta leiab
SIIT ning agility trennide kohta SIIT.

​

Email: katlinveidik@gmail.com

Telefon: 56632272

2222.JPG

Karen Kristal Anne Dunaway

Mina olen Karen Kristal Anne Dunaway, kolmanda generatsiooni koerainimene, kelle elu on põimitud kirglikult nii näituste kui ka agility maailmaga. Juba viieaastaselt astusin esimest korda näituseringi ning üheksa-aastaselt leidsin enda jaoks agility võlu. Minu teekond koertega on olnud mitmekülgne ja täis saavutusi.

 

Mul on endal neli ustavat koera. Üks neist on pensionil olev sheltie, kellega koos jooksin A3 klassis, 2018 ja 2019 võistlesime ka juunioride MM-il. Teine, papillon, on võitnud mitmeid muljetavaldavaid tulemusi agilitys, sh Lulea Openi finaal võit Rootsis aastal 2022.

Mul on lisaks kaks ameerika väike lambakoera. Vanem neist on osutunud suurepärasteks agility sportlasteks, tuues koju isegi kolmanda koha tiimi arvestuses juunioride MM-ilt hüpperajal aastal 2022 ning agility rajal 2023.

 

Boomer on minu näitusekoer, kelle võidud on jätnud märkimisväärse jälje tõu ajalukku. Boomer on võitnud Taanis Best In Show üle 6000 konkurendi seas, olnud aasta koer #2 Eestis 2022, võitnud Champions of Champions’i võistluse aastal 2022. Samuti on ta võitnud rühma Helsinki Võitjal 2021 ja olnud tõu parim Euroopa Võitjal 2021 ja 2023.

 

Oma teismeliseea veetsin juunior händlerina, olles kahekordne Eesti Meister (2021 ja 2023). 2022. aastal tõin Pariisis toimunud Euroopa Võitjalt koju kolmanda koha ning selle aasta augustis osalesin Sveitsis Maailma Võitjal, tehes seal oma viimase võistluse juunior händlerina ja jõudes Maailma Meistrivõistlustel top 6 hulka.

 

Hetkel olen EKL Noortekogu juhatuse esinaine. Pühendan oma vaba aega innukalt noortele, olles neile mentoriks, treeneriks või lihtsalt toeks. Noortekogus olles loodan anda oma panuse koeranduse maailmas toetades noorte harrastajate teekonda tõukoeranduses. 

 

Olen pärit Tartust, kus näituse trennidega alustasin juba aastal 2020. Treenerina lähtun ideest, et see peab olema meeldiv nii meile kui ka koerale. Kuna arvan, et edu saavutamiseks loeb iga väike detail, siis olen väga põhjalik. 

​

​

Eetika koodeks

Kinnitame, et järgime oma tegevuses vabaühenduste tegevuse eetilisi põhimõtteid

Vabaühendused väärtustavad ausust, võrdsust, väärikust, avatust, solidaarsust, koostöömeelsust, mitmekesisust ja usaldusväärsust ning tegutsevad nendest väärtustest lähtudes. Nende koostöö põhineb heatahtlikul partnerlusel, vastastikusel lugupidamisel ja tunnustamisel. Vabaühenduste kohus on anda oma panus turvalise, tasakaalustatud ja hooliva ühiskonna kujundamisse.

Oma igapäevases tegevuses lähtuvad vabaühendused Eesti Vabariigis kehtivatest seadustest ja teistest õigusaktidest. Eetikakoodeks sätestab vabaühenduste väärika tegutsemise põhimõtted, mille järgimine tõstab ühenduste ja mittetulundussektori usaldusväärsust ühiskonnas.

​

Demokraatlik juhtimine ja toimimine

  1. Vabaühendusel on selge ja arusaadav missioon. Vabaühendus järgib oma missiooni täitmisel põhikirja, sisemisi dokumente ja organisatsiooni toimimisstandardeid.

  2. Vabaühendus väljendab ja esindab inimeste erinevaid huvisid ja vajadusi. Vabaühendus kaasab inimesi rahvahariduse, osalusdemokraatia, eestkoste ja muude vormide kaudu kodanikuühiskonna edendamisse.

  3. Vabaühendus kui ühiskonnaliikmete vabatahtlik ühendus väärtustab oma liikmeid, kindlustab ühenduse demokraatliku juhtimise, hoiab ühenduse juhtivkogud ja töötajad vastutavana, reageerib nende väärtegudele.

  4. Vabaühendus peab inimeste kaasamist ja vabatahtlikku tööd kodanikuühiskonna alustalaks, väärtustab kodanikke ja nende vabatahtlikku tööd.

  5. Vabaühendus püüdleb järjekindlalt oskusliku tegutsemise, professionaalsuse ja täiuslikkuse poole, et saavutada parimaid töötulemusi.

  6. Vabaühendus, saades vahendid oma tegevuseks peamiselt toetajatelt ja annetajatelt, kasutab saadud vahendeid otstarbekalt ja sihipäraselt.

Kodanikujulgus ja hoolivus

  1. Vabaühendus ilmutab kodanikujulgust võitluses ühiskonnas esineva ebaõigluse vastu.

  2. Vabaühendus, nähes seadustes ja teistes õigusaktides ning nende rakendamises ebapädevust ja ebaõiglust, teeb tööd nende muutmiseks.

  3. Vabaühendus ei kasuta ega propageeri vägivalda oma seisukohtade väljendamiseks, eesmärkide ja avalikkuse tähelepanu saavutamiseks.

Vahendite ja vara heaperemehelik ning säästlik kasutamine

  1. Vabaühendus kasutab loodus-, inim- ja vaimuvara ning ainelisi ja varalisi vahendeid heaperemehelikult ning säästlikult, arvestades tänaste ja tulevaste põlvede vajadustega.

  2. Vabaühendus lähtub nii taotleja kui toetajana headest rahastamistavadest, eelarvete põhjendatusest ja läbipaistvusest ning hoidub topeltrahastamisest.

Vastutus ja aruandmiskohustus​

  1. Vabaühendus annab oma tegevusest aru ning vastutab asutajate, liikmete, toetajate, annetajate ja avalikkuse ees.

  2. Vabaühendus peab oluliseks aruandevalmidust, mille tagab oskusjuhtimine, sisemine aruandlus ja juhindumine heast raamatupidamistavast.

  3. Vabaühendus avalikustab oma tegevuse sisulise ja rahalise aruande vähemalt kord aastas.

Avatus ja läbipaistvus

  1. Informatsioon vabaühenduse missiooni, liikmeskonna, tegevuse ja rahastamise kohta peab olema avalik ja arusaadav.

  2. Vabaühendus suhtleb avatult ja otsekoheselt oma nime all ega tegutse anonüümselt.

  3. Vabaühendus on avatud uutele ideedele ja erinevatele seisukohtadele ning koostööle ühiste eesmärkide saavutamiseks.

Sõltumatus ja huvide konflikti vältimine

  1. Vabaühendus on oma eesmärgiseadmistes, otsustes ja tegevuses sõltumatu ning hoidub sattumast erakonna, avaliku institutsiooni või äriühingu kontrolli alla, millega ta kaotab oma sõltumatuse ja avalikes huvides tegutsemise võime.

  2. Vabaühendus ja seal tegutsevad isikud hoiduvad sattumast huvide konflikti. Huvide konflikti ilmnemisel võtab ühendus tarvitusele vajalikud abinõud selle lõpetamiseks.

Sõnapidamine ja ideede autorluse tunnustamine

  1. Vabaühendus peab kinni nii kirjalikest lepingutest kui suulistest kokkulepetest.

  2. Vabaühendus austab teiste ühenduste ideede ja projektide autorlust.

Sallivus

  1. Vabaühendus tunnustab mõtteviiside erinevust, ühenduste ja nende eesmärkide mitmekesisust.

  2. Vabaühendus ei halvusta ega laima teisi ühendusi, nende seisukohti ja neis tegutsevaid isikuid.

​

​

Põhikiri

 

  1. Mittetulundusühing "Koeraspordiklubi Koerus" (edaspidi Klubi) on avalikes huvides tegutsev füüsiliste ja juriidiliste isikute vabatahtlik ühendus, mis juhindub oma tegevuses käesolevast põhikirjast ja vabaühenduste eetikakoodeksi põhimõtetest.

  2. Klubi asukohaks on Tallinn, Eesti Vabariik.

  3. Klubi eesmärgiks on arendada koerasporti ja koerapidamise kultuuri Eestis.

  4. Klubi järgib oma tegevuses Eesti Kennelliit, Eesti Agilityliit ja FCI eeskirju, reegleid, määrusi ning muid normatiivdokumente.

  5. Eesmärkide saavutamiseks on Klubil järgmised põhitegevused:

   5.1. viiakse läbi kutsikate koolitusi ja sotsialiseerimistunde;

   5.2. viiakse läbi EKL poolt tunnustatud ja tunnustama spordialade treeninguid.

   5.3. korraldatakse koeraspordi eksameid ja võistlusi;

   5.4. korraldatakse koertenäitusi;

   5.5. korraldatakse koeraspordialaseid ning üldist koerapidamiskultuuri edendavaid koolitusi ja seminare;

   5.6. korraldatakse koeraspordi ja koerapidamisalaste trükiste väljaandmist;

   6. Klubi liikmeks vastuvõtmise, Klubist väljaastumise ning väljaarvamise tingimused ja kord:

   6.1. Klubi liikmeks võivad astuda kõik füüsilised ja juriidilised isikud, kes soovivad tegutseda Klubi eesmärkide saavutamise nimel.

   6.2. Klubi liikmeks astumiseks tuleb esitada kirjalik avaldus Klubi juhatusele.

   6.3. Klubi liikmeks astumise otsustab Klubi juhatus koosoleku otsusega.

   6.4. Kõik Klubi liikmed võivad Klubist välja astuda kirjaliku avalduse alusel.

   6.5. Klubi juhatus võib Klubist välja arvata liikme, kelle tegevus ei ole kooskõlas Klubi eesmärkidega ning kahjustab Klubi huvisid või mainet.

   6.6. Klubi juhatus võib Klubist välja arvata liikme, kes ei ole osalenud Klubi tegevuses ühe (1) aasta jooksul ilma mõjuva põhjuseta.​

   7. Klubi liikmete õigused ja kohustused.

   7.1. Klubi liikmetel on õigus:

   7.1.1. osaleda hääleõigusega üldkoosolekul;

   7.1.2. olla valitud Klubi juhatuse liikmeks;

   7.1.3. saada Klubi juhatuselt teavet Klubi tegevuse kohta.

   7.2. Klubi liikmetel on kohustus:

   7.2.1. järgida Klubi põhikirja ja juhatuse otsuseid;

   7.2.2. osaleda Klubi tegevuses;

   7.2.3. teatada Klubi juhatusele Klubi liikmete arvestuse pidamiseks oma kontaktandmed. Uuendada muutumise korral.

   8. Üldkoosolek

Klubi kõrgeimaks organiks on Klubi üldkoosolek, kus igal Klubi liikmel on üks hääl. Üldkoosoleku kokkukutsumine ja otsuste tegemine toimub seadusega ettenähtud korras. Klubi liikmed võivad üldkoosoleku päevakorras olevate punktide kohta koostatud otsuste eelnõusid hääletada elektrooniliste vahendite abil enne koosolekut või koosoleku kestel, kui see on tehniliselt turvalisel viisil võimalik ja sellise võimaluse on näinud ette juhatus. Elektrooniliselt hääletanud liige loetakse koosolekul osalevaks ja liikme hääl arvestatakse koosoleku kvoorumi hulka, kui seaduses ei ole sätestatud teisiti.

   8.1. Üldkoosoleku pädevuses on:

   8.1.1. Klubi põhikirja muutmine;

   8.1.2. Klubi eesmärgi muutmine;

   8.1.3. Klubi liikmetele varaliste kohustuste kehtestamine;

   8.1.4. Klubi juhatuse liikmete määramine ja tagasikutsumine;

   8.1.5. Klubi muude küsimuste otsustamine, mida ei ole seaduse või põhikirjaga antud teiste organite pädevusse.

   8.2. Klubi üldkoosoleku kutsub juhatus kokku vähemalt korra aastas.

   8.3. Vähemalt seitse päeva enne üldkoosoleku toimumist annab Klubi juhatus liikmetele teada üldkoosoleku toimumise koha, aja ja päevakorra.

   8.4. Üldkoosoleku toimumisest antakse teada e-maili teel. Vastavalt kokkuleppele Juhatusega on liikmel võimalik saada teade ka kirjalikult.

   9. Juhatus

   9.1. Klubi tegevust juhib ja seda esindab juhatus, kuhu kuulub üks (1) kuni kolm (3) liiget.

   9.2. Klubi juhatuse otsused võetakse vastu poolthäälteenamusega.

   9.3. Juhatuse liikmed määrab üldkoosolek ametisse viieks (5) aastaks.

   10. Majandustegevus

   10.1. Klubi majandusaasta on 1. jaanuarist 31. detsembrini.

   10.2. Rahalised tehingud alates summast kakssada (200) eurot otustatakse juhatuse koosoleku otsusega.

   11. Ühinemine, jagunemine ja likvideerimine

   11.1. Klubi ühinemine, jagunemine ja likvideerimine toimub seaduses sätestatud korras.

   11.2. Klubi likvideerijad on juhatuse liikmed või üldkoosoleku poolt määratud isikud.

   11.3. Klubi lõpetamine toimub mittetulundusühingute seaduses ettenähtud korras. Pärast võlausaldajate kõigi nõuete rahuldamist ja nõuet mitte esitanud teada olevate võlausaldajate raha deponeerimist antakse alles jäänud vara üle tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja kantud või TuMS § 11 lõikes 10 nimetatud ühingule või avalikõiguslikule juriidilisele isikule.

​

​

bottom of page