MEIE INIMESED

marina3.PNG

Marina Roos

terje.jpg

Terje Peramets

Marina on Eesti Kenneliidu poolt kinnitatud stažeeriv väikeste koerte treener ning juhendab Koeruse väikeste koerte kutsikakooli. Marina on osalenud paljudel koerte esitamist, aretust, tervist, koolitust ja käitumist puudutavatel koolitustel. 2009. a. läbis ta Gwen Bailey Puppyschool tutors koolitused Inglismaal saades ka vastavas "Puppy Class Tutor Certificate 25.05.2010" sertifikaadi.

Marina kennel - Kennel Terasroos - on registreeritud FCI-s 18.07.2007.a.  Hetkel elab kennelis 4 pekingi koera. Nii kolleegid kui õpilased hindavad Marina juures väga tema alati säravat naeratust ja head tuju!

 

Keeled: eesti, vene, soome ja inglise.

Tsitaat: "Õigesti koolitatud inimene võib olla koera parim sõber." Corey Ford

Õpilased räägivad: "Marina tunnid on alati põnevad, iga tund õpitakse paar uut harjutust juurde  ning samuti ei puudu tunnist teooria osa kus Marina räägib omadest kogemustest. Kuigi koeri on tunnis palju, suudab Marina pöörata tähelepanu kõigile individuaalselt, olenevalt koera tõust ja omadustest. Kui mõne koera jaoks on harjutus raskem, aitab Marina leida alternatiivse lähenemise harjutuse tegemiseks. Kui on mõni konkreetne probleem, millega oled hädas oma koeraga, vastab Marina alati hea meelega su küsimustele ja aitab leida lahendusi probleemide lahendamiseks."


Läbitud koolitused

Marina juhendab Koeruses väikest kasvu koerte kutsikakooli trenne. Rohkem infot leiab SIIT.

Kontakt: marina@koerus.ee
Telefon: 5039589

 

Terje on koertemaailmas üles kasvanud - sealhulgas on talle eriti südamelähedased molossitüüpi koerad.

Esimese päris oma koera, itaalia Corso, võttis ta aastal 2013. Algselt lihtsalt nunnu kodukoera võtmise plaan  muutus kiiresti, sest peagi sai käidud esimesel näitusel ja proovitud kätt ka SK-s. Tänaseks on läbitud BH test, võisteldud KK-s, harrastatud agilityt, jälge ning ka kaitsekoolitust. 

 

Hetkel on tema peres kaks koera: itaalia corso ja tööliini saksa lambakoer. Lisaks enda koertele käib Terje näitustel esitlemas ka teiste koeri. 
 

2020. aasta detsembrist alates on Terje Eesti Kennelliidu atesteeritud kuulekuskoolituse kooltaja.


Keeled: eesti, inglise.

Tsitaat: "Me anname koertele oma kodu, aja ja armastuse. Vastu annavad nad meile kõik - inimesed saavad parema tehingu."
J. Evans

Õpilased räägivad: "Meile Irisega on väga meeldinud Terje kutsikakoolitus. Tunnid on hästi üles ehitatud, oleme saanud proovida ka mõningaid trikke. Terje on asjalik ja konkreetne koolitaja - õpetab kõiki käsklusi kohe alguses õigesti täitma (näiteks istu-lama asendid). Temalt on alati hea nõu küsida. Soovitan soojalt tema koolitust suurte koerte kutsikaomanikele."

Läbitud koolitused

Terje juhendab Koeruses keskmist ja suurt kasvu koerte kutsikakooli ja kuulekuskoolituse trenne. Rohkem infot kutsikakooli kohta leiab
SIIT ning kuulekuskoolituse kohta SIIT.

Email: terje@koerus.ee
Telefon: 5240330

livia4.JPG

Livia Kask

anastassia.PNG

Anastassia Tamm

Livia on koertega kokku puutunud sünnist saati, kasvades üles koos Ida-Euroopa lambakoertega. Oma esimese koera, shar pei, võttis ta aastal 2007 ning koos hakkasid nad tegelema sõnakuulelikkuse ja agilityga. Aastal 2009 lisandus tema perre itaalia corso, kellega koos harrastasid nad kõige aktiivsemalt sõnakuulelikkust ja agilityt, kuid lisaks ka kuulekust, päästet, kaitse- ja jäljetreeninguid. Aastal 2017 läbis ta ka EKL koolitajate ja katsekohtunike baaskursuse.
Hetkel on Livial kodus 4 itaalia corsot, kellest kolmega tegeleb ta aktiivselt võistlustasemel agility, sõnakuulelikkuse, IPO-R maa-ala otsingu ja IGP-ga. Ühtlasi võtab ta aktiivselt osa ka näitustest. 

Livia peab väga oluliseks ka koerte üldfüüsilist treeningut, mistõttu kuuluvad tema koerte ellu ka pikad jalutuskäigud, rattasõidud ning koerte fitness.

Keeled: eesti, inglise.

Tsitaat: "It’s a lifestyle. It’s a release. It’s a passion."

Õpilased räägivad: "Livia on treenerina väga asjatundlik ja enesekindel. Tema trennid on hästi läbimõeldud ning iga trenn uute ja huvitavate harjutustega erineb eelmistest. Koera iseloomule, käitumisele ja omandatud oskustele vastavalt jagab ta ka nõuandeid ja juhib tähelepanu pisematelegi vigadele, et neid parandada. Livia trennis õpivad koer ja koeraomanik alati midagi uut ja vajalikku."

Läbitud koolitused

Livia juhendab Koeruses keskmist ja suurt kasvu koerte kutsikakooli ja sõnakuulelikkuse trenne. Rohkem infot kutsikakooli kohta leiab
SIIT ning sõnakuulelikkuse kohta SIIT.

Email: livia@koerus.ee
Telefon: 5274171

Anastassia on koeraomanik aastast 2008 ning hetkel on tema peres kolm koera – chihuahua Bosse, mudi Fürge ja bordercollie Ly. Bosse oli Nastja esimene agilitykoer ning praeguseks naudib ta rahulikku pensioniiga. Fürgega võistlevad nad agility A3 klassis ning Ly on oma agilitykarjääri alles alustamas.
Agility juurde sattus Anastassia aastal 2011 ning trennide andmisega alustas 5 aastat hiljem. Anastassia käib ennast võimalikult palju täiendamas ka erinevatel koolitustel (nii agility, kuulekuse kui ka koerte käitumise osas).
2019. aasta oktoobrist alates on Anastassia ka Eesti Kennelliidu atesteeritud agility koolitaja.

Keeled: eesti, vene, inglise.

Tsitaat: "See, kuidas koertega käitume, näitab, millised inimesed me oleme." Alexandra Horowitz

Õpilased räägivad: "Anastassia on hingega koerte ja agility juures - treenib ennast ja teisi, vôistleb, korraldab vôistlusi ja ühisüritusi jne. Alguses tundub ehk tôsine, kuid teeb ja môistab nalja ning on üks asjalik treener!"

Anastassia juhendab Koeruses agilitytrenne. Rohkem infot trennide kohta leiab
SIIT.

Email: anastassia@koerus.ee
Telefon: 53363018

krista.PNG

Krista Laanet

Katariina Mengel

Krista korraldab Koeraspordiklubi Koerus väikesekasvulistele koertele Agilitrick trenni ja tema juhendamisel õpivad 10 koera juba seitsmendat aastat nimetuse all Koeruse trikikoerad. 


Ta on üheksandat aastat Chihuahua Sõprade Liidu esimees ja Chihuahuade trikikooli treener. Krista on koertele välja töötanud uue huvispordiala - Agilitrick rajajooksu. Spordialas kasutatavad takistused on ta loonud just väikesekasvuliste koerte tarbeks. Krista Laanet on raamatu “43 trikki koertele” autor. Raamat on ainulaadne, kuna selle fotodel näitavad etapiviisiliselt trikkide õpetamist ette tema enda trennis õppinud 43 koera. Selle raamatu trikkidest on ta enamiku välja töötanud enda koertega treenides.


Kristal on olnud palju lemmikloomi, kes kõik on temaga elanud oma elu lõpuni. Täna elab Krista peres kolm chihuahuat - 12-aastane Mathilda-Rosalie, 11-aastane Kennu ja 10-aastane Augusto. Trikke on ta oma kahele koerale, Mathildale ja Augustole, õpetanud nende kutsikaeast saadik. Kennu tuli tema perre alles kaheksa-aastasena ja seetõttu on Kristal oma kogemustest võtta teadmised ka seenior-koera koolitamisest. 


Krista arvab, et igat koera saab õpetada ja peab õpetama, sest koolitamata koer on probleemiks nii omanikule kui ka teistele loomadele ja inimestele. Igal koeral on oma iseloom, tervislik seisund ja õpivõimekus. Pärast kutsikakooli läbimist peaks iga koer saama edasi trennis käia just talle sobival alal. Parimaks soovitajaks õige ala leidmisel on kutsikakooli treener. Krista enda koerad on õppinud Koeruse treeneri Mariina Roosi kutsikakoolis, Piret Kannikese koertekoolis ja Koeruse treeneri Meril Tamme agility-trennis.

 

Krista on kirjutanud sülekoertest palju artikleid ajakirjale Lemmikloom ning portaalidele Postimehe Lemmik ja Delfi Lemmikloom. Tema koolitatud koerad on selgeksõpitud trikkidega esinenud kaheksa aasta vältel erinevatel avalikel üritustel. Koeri on tutvustatud  televisioonisaadetes, neist on kirjutatud ajakirjades ja ajalehtedes, tema enda kolm koera on modellideks/näitlejaiks olnud ka mitmes Eesti reklaamis. 


Lähemalt saad tutvuda tema trikikoerte oskustega YouTube kanalil Chihuahua SL.


Keeled: eesti, inglise.

Tsitaat: "
“Õppimine teeb koera õnnelikuks ja tema omaniku uhkeks!”, Krista Laanet, raamatust “43 Trikki koertele"

Õpilased räägivad: "Koeruse agilitrick on pärast kutsikakooli parim valik väikestele koertele trenniskäimise jätkamiseks, eelkõige seetõttu, et see on lihtsalt fun, aga teisest küljest äärmiselt mitmekülgne, sisaldades nii sõnakuulelikkuse elemente, ajutreeningut kui sportliku vormi säilitamist/parandamist. Ja mitte vähetähtis, kui mitte kõige tähtsam, põhjus trenniskäimiseks on meie hüpesupertreener Krista, kes on 200% koerainimene, kes on kirjutanud suurepärase raamatu "43 trikki", kes ei väsi välja mõtlemast ja üllatamast uute trikkide ja rajaelementide väljamõtlemisega (ja ise füüsiliselt nende ehitamisega), kes õpetab ja julgustab ja kiidab ja teeb tuju alati heaks, kes annab nõu ka trennivälistes koeraküsimustes, kellega koos tähistame alati olulisi tähtpäevi ja koerte sünnipäevi (koos suurepärase menüü ja meelelahutusega koertele) ja kelle pärast ootame teisipäevaõhtuid (meie peres juba kaheksandat aastat)."

Krista juhendab Koeruses agilitricki trenne. Rohkem infot trennide kohta leiab SIIT.

Email: krista@koerus.ee
Telefon: 5037388

Esimene koer, saksa bokser Demi, tuli Katariina ellu kui ta oli 9 aastane ning kellega sai koos alustatud ka sportlaskarjääri. Täna ehk 16 aastat hiljem on Katariina kahe ägeda agility koera omanik: shetlandi lambakoer Chester, kellega koos on läbi käidud palju erinevaid agility trenne ja võistlusi, kuid kes tänaseks on välja teeninud väärika vanaduspuhkuse ja bordercollie Wia, kes harrastab agilityt ja sõnakuulelikust. Katariina on trenne andnud aastast 2016.

2020. aasta novembrist alates on Katariina Eesti Kennelliidu atesteeritud agility koolitaja.

Keeled: eesti, vene.

Tsitaat: “One of the most enduring friendships in history - dogs and their people, people and their dogs.” Terry Kay

Õpilased räägivad: "Katariinaga koostöö on mulle algusest peale sobinud, sest ta arvestab iga inimese ja koera eripäradega ja mõtleb aktiivselt, kuidas leida lahendus erinevatele probleemidele. Mulle on alati meeldinud, et ta katsetab uusi meetodeid ja treeningud on ajas muutuvad, mitte üksluised."

Läbitud koolitused

Rohkem infot läbitud kursuste kohta leiad SIIT

Email: katariina.chester@gmail.com

Telefon: 55602575

Meril Tamm

Meril on koerte koolitamisega tegelenud aastast 2004, kui ta alustas agilitytreeningutega oma esimese setteriga. Peagi sai koerte treenimisest tema elu mõte ning aastal 2009 avanes Merilil võimalus alustada kaastreenerina agility hobigrupi trennides. Samal aastal alustas ta ka enda teise setter treenimisega ning seekord nii agilitys kui ka kuulekuses. Aastal 2012 sooritas Meril ka koerte baaskoolitaja kursuse. Aasta 2018 tõi Merili kodu- ja koolitusmaastikule aga ühe varjupaiga asuka, kellest kasvas energiline huskytüdruk Gamma. 2019 liitusid seltskonnaga samuti leidlapsed kass Indi ja border collie mix Plou. 2020 ühines ka kass Roosi. Meril peab koerte (ja tegelikult ka kasside) koolitamist kahesuunaliseks õppeprotsessiks, kus eduka koostöö eelduseks peavad nii koer kui omanik olema arengule avatud ning nendib, et meil on koertelt palju õppida.


Keeled: eesti, inglise, katalaani.

Tsitaat: Kui pead koerale korrutama ühte ja seda sama asja 100 korda ja koer ikka ei tee soovitut, pole mitte koer see, kes rumal on.

Õpilased räägivad: "Meril on treener kes saab aru, et iga koer vajab unikaalset lähenemist treenimisel."

 

Meril annab Koeruses online kutsikakooli ning probleemkäitumise konsultatsioone.

Läbitud koolitused

Rohkem infot läbitud kursuste kohta leiad SIIT

Email: meril@koerus.ee